Наша історія!

Історія дошкільного навчального закладу №2 "Іскорка"

Дошкільний вік – важливий період у житті людини. Він основа майбутньої особистості, у цьому віці формуються передумови фізичного, розумового, морального розвитку людини, формуються психічні якості і здібності для всього подальшого життя

Маючи доступ до казкового палацу, ім’я якому – Дитинство, я завжди вважав необхідним стати в якійсь мірі дитиною. І від того, як пройшло дитинство, хто вів дитину за руку в дитячі роки, що ввійшло в її розум та серце, наскільки глибоко бачили її духовний світ, - від цього у рішучій мірі залежить якою людиною стане сьогоднішній малюк.
В.О.Сухомлинський

У місті Шостці, у самому центрі, в зелені охайних клумб та кущів стоїть нетиповий для сучасності великий двоповерховий будинок, повз який кожного дня поспішають сотні людей.
І, мабуть, при цьому до кожного третього шосткинця приходять теплі спогади...
Скільки їх, маленьких громадян, як ластів’ят із гніздечка, вилетіло зі стін найстарішого у нашому місті дитячого навчального закладу №2 „Іскорка” і пішло у велике життя!
„І душа все ще там, де добра проростає насіння, там, де гомін і сміх, де дитячих сердець клекотіння", - ці хвилюючі слова Гімну ДНЗ №2 можна прочитати у його візитній картці.
Ці слова звучать не тільки у спогадах колишніх вихованців, вони живуть у серці кожного педагога, який працює і працював у стінах дошкільного закладу. В цих словах нелегка плідна праця колективу ДНЗ №2 з дня його створення і до сьогодні.
За цими словами – великий шлях довжиною в 70 років!!!
Зараз їх багато в Шостці нових дошкільних закладів, красивих, сучасних, збудованих за останніми проектами.
Але дитячий садок №2 був першим у місті.

НАША ІСТОРІЯ


В 1906 році при Шосткінському пороховому заводі були створені ясла.
(Другий ряд зліва директор ШПЗ Симбирский, перший справа – настоятель церкви Різдва Христова Німенський)
Дитячий ясла-садок №2 було побудовано заводом „Зірка” у 1936 році на вулиці Карла Маркса, де виховувались діти робітників та службовців заводу. На чолі колективу стояла перша завідуюча Маловичко Марія Миколаївна.
(Перша справа завідувачка Маловичко М.М.)
Коли йшли бої за визволення м. Шостка у цьому будинку був розташований шпиталь для поранених бійців. Після визволення міста в 1943 році від німецько-фашистських окупантів у цьому будинку до 1947 року знаходився перший післявоєнний дитячий дім. Пізніше почав працювати дитячий садок.
„Сколько сирот-малюток росло без отцов!
Шло от сердца тепло
Чужим детям от вдов
Не жалели для маленьких ласки они
Отдавали любовь им и все, что могли!”-
так сердечно й пронизливо писала колишній методист дитячого комбінату №2 М.П.Радченко про ті післявоєнні роки та про колег у своєму вірші „Наш дитсад”.
Не одне покоління педагогів віддавали свої знання, свою любов малечі.
В різні роки на чолі колективу дитячого ясла-садка №2 були завідуючі В.М.Суховій, Г.І.Воронова.
В будинку садка було дві установи: на першому поверсі розташовувались ясла, де завідуючою була Стренаткіна Н.І., а методистом – Соколова А.М., на другому – садові групи, завідуючою була Бурень І.П., а методистом Зубіцкая В.І. Ці дві установи мали різні адреси: в.Карла Маркса, 48 та в.Карла Маркса, 50. В 1971 році ці дві установи об’єднали . Залишилась одна адреса в.Карла Маркса, 48. Завідуючою стала Бурень І.П.
Довгі роки керувала дитячим ясла-садком №2 учасниця Великої Вітчизняної війни, мужній, відповідальний педагог Ірина Павлівна Бурень. Вона зробила дитячий ясла-сад №2 одним з найкращих в місті. Були цілодобові групи, в ясельні групи приймались діти з трьох місячного віку. На першому поверсі було шість ясельних груп, методистом працювала Соколова А.М., а на другому поверсі – садові групи і методистом – Радченко М.П. В ті часи у садових групах знаходилось до 40-45 дітей, а в ясельних до 25 дітей.
Головними напрямками роботи дитячого ясла-садка були виховання патріотичних почуттів у дітей та зміцнення здоров’я малят. Успішним показником роботи дитячого садка в літній оздоровчий період було те, що харчування дітей садових груп винесли на свіже повітря та обладнали павільйони. Частими гостями в стінах дитячого садка були герой Соціалістичної праці заводу „Зірка” Хандожко А.І., ветерани Великої Вітчизняної війни, ветерани заводу „Зірка”. Щорічно в гостях у дітей 23 лютого та 9 травня були присутні на святі солдати з військової частини. Багато уваги приділялось оформленню фото стендів, в яких розповідалось про життя малят у ясла-садку №2.
Колектив ясел-садка №2 втілював у життя провідні ідеї та нові завдання, що стояли перед освітою 70-80 років.
Гордістю педагогічного колективу у той час були педагоги Радченко М.П., Доценко В.П., Комендант М.І., Сайко К.В., Бобровицька К.Г., Соколова А.М., Левіна Р.Л., Зубицька Д.І., Шимко Г.Д., Лежай К.Ф., Галич Є.Є., Зубова О.К., Козуля Е.О., Гудим-Левкович Л.П., Алексєєва Л.С., Лазаренко Г.В., Родзевич В.А., Меркулова Н.О., Небилиця Н.О., Красовицька Е.Н., Солодовник К.І, Рева Т.М., Антощенко Т.А., Сімко Н.І.
У 80 роки в яслах-садку №2 нараховувалось 12 груп, це 330 дітей.
З 1980 до 1983 року завідувачем працювала Чугунова Мая Олександрівна, а методистом Абелян С.А. Дитячий садок продовжував традиції, закладені І.П.Бурень. В 1981 році наказом завідуючої була переведена з посади вихователя на посаду методиста Дейнеко Т.М.
У 1986 році наповнюваність груп була 30 та більше дітей.
В ті часи всі педагоги працювали над оснащенням матеріальної бази для навчально-виховного процесу в педкабінеті.
Велику допомогу дитячому ясла-садку надавали батьки в благоустрію території та виготовленню обладнання на групах.
Особливою сторінкою в історії ясел-садка №2 є роки (1983-2000), коли колектив очолювала Коваленко Н.П., яка 18 років була не просто завідувачем, а головним рушієм усієї роботи в садку.
Почалась активно добудовуватись будівля ясел-садка: з’являється пральня, збільшуються туалетні кімнати, відбувається реконструкція харчоблоку згідно санітарних вимог, проведене водопостачання в кожну групу та створені умови для миття посуду. До 90-х років багато уваги приділялось створенню середовища в групі та ігрової діяльності. Поступово з 1995 року по 1999 рік дитячий садок переходив на українськомовний режим. Багато уваги приділялося трудовому вихованню: роботі з тістом та деревом. Були підготовчі групи, в яких готували дитину до школи.
То були дуже складні часи, коли освіта переживала певну кризу, коли закривались через недостатнє фінансування сучасні добротні дошкільні заклади. І саме Н.П.Коваленко зуміла не тільки відстояти, захистити свій дитячий садок від розвалу, а й заклала потужний фундамент всього нового й нестандартного. Інтелігентна, комунікабельна, широко ерудована, завідуюча сама була керівником нового типу. Маючи власний погляд, вона весь час знаходилась в пошуках і вміло вела колектив вперед.
Першим помічником завідуючої була талановита людина високої працездатності, глибоко озброєна методичними знаннями і вміннями, наділена різносторонніми здібностями, яка повністю віддавала себе роботі з дітьми та вихователями, методист ясел-садка №2 „Іскорка” Рева Тетяна Михайлівна. Постійно дбаючи про добробут та виховання дітей, багато сили, вмінь, уваги приділяла Рева Т.М. творчому зростанню кожного педагога.
Саме у 90-ті роки в дитячому садку №2 „Іскорка” навколо завідуючої та методиста формувався й згуртовувався молодий і творчий педагогічний колектив однодумців: вихователі-ветерани: Сайко К.В., Козуля Є.О., Бобровицька К.Г., Гудим-Левкович Л.П., Чубун В.І., Точило О.В., Шадура В.М., вихователі молодшого покоління Казаріна Л.В., Коновець Л.Г., Чугаєва П.С., Ісаченко Н.М., Шадура В.М., Товстуха Н.Ф., Іллєнко В.Г., Шишкова І.М., Небилиця Г.В., Нагорна С.А., Лістінгер Р.М., Романченко Л.І., Колотуша Г.І., Красногор Л.А., Снітко О.В., Науменко В.О., Кобченко О.В., Молчанова Л.М., Тертишна М.В., Чубун В.І., Жирна Г.Д., Гришанова Г.Д., Горбач В.В., Новикова Г.В., Шаповалова В.М., Рубанік Л.І., Гавриленко Л.В., Зенченко А.Ф., Попкова С.Г., Герасіна Т.Л., музичні керівники – Трегуб О.В., Федорченко Т.В.
В ці роки під керівництвом завідуючої та методиста обирається напрямок роботи дитячого садка – художньо-естетичний, організовується та створюється ізостудія „Веселка”, в якій фахівці вчать дітей мистецтву малювання, створення нового інтер’єру всередині самого приміщення, благоустрій території дитячого садка, багато уваги приділяється додатковим формам роботи з дітьми, а саме гурткам. Створюється перший відеофільм про навчально-виховну роботу садка. В 1998 році складається методистом власна програма художньо-естетичного розвитку дітей дошкільного віку „Веселка”. З 2000 року відкриваються на базі дитячого садка №2 два 1-х класа шестирічок спеціалізованої школи-ліцей, внаслідок чого скорочуються групи.
В дитячому садку №2 групи комплектуються за віковими ознаками. З 12 груп комплектується 10: 1 молодша група(ясельна) – 1, ІІ молодші групи – 2, середні групи – 2, старші групи – 3 та два класи шестирічок замість підготовчих груп. Наповнюваність груп становить до 20 осіб, а ясельна до 15 дітей.
В 2001 році за бажанням всього колективу на посаду завідувача ДНЗ №2 було призначено молодого знаючого та енергійного керівника, Казаріну Л.В.
Її становлення педагога як неординарної, творчої особистості, відбувалося саме в нашому дитячому закладі. Новий керівник прийшов саме в той відповідальний час, коли в стінах закладу повним ходом почалась зміна поколінь. На заслужений відпочинок виходили досвідчені педагоги.
Дошкільна освіта отримала законодавче підґрунтя: вийшов Закон про дошкільну освіту. На підставі цього з’явились нові законодавчі документи, які спонукали до перегляду діючої системи освіти, до новітніх технологій.
Давно засвоївши істину, що є дві форми життя: коптіння і горіння, Казаріна Л.В. сама собою втілює це горіння.
В будь якій роботі, чи то йде мова про організаторську, господарську ланку, чи про навчально-виховний процес, Любов Василівна не дає згаснути у своєму серці полум’ю, іскринки від якого долітають до інших.
Казаріна Л.В. з великим ентузіазмом розпочала цілеспрямовану роботу по рішенню головних завдань, що стоять перед освітою на сучасному етапі.
З 2002 року у закладі розпочала функціонувати спец група для дітей старшого віку з вадами мови, з’являється нова посада вчителя-логопеда.
Дошкільний заклад поповнився молоддю майже вдвоє.
В 2003 році до садку прийшов і починаючий молодий енергійний вихователь-методист Кононенко О.М. Перед освітянами встали нові складні завдання. Час вимагав невідкладних рішень.
У 2003 році в садку з’являється комп’ютер, велику увагу адміністрація приділяла оновленню інтер’єру, благоустрію території, художньо-естетичному оформленню приміщення. Також було оформлено візитну картку ДНЗ №2, в якій є Герб та Гімн колективу, слова якого написала вихователь Іллєнко В.Г. В центрі роботи адміністрації постійно знаходиться питання творчого росту молодої педагогічної зміни.
В 2004 році з’являється посада практичного психолога, на яку призначено Нагорну С.А.
Коштами Кіотського протоколу проведено термомодернізацію дошкільного закладу у 2013 році, яка суттєво змінила його зовнішній вигляд.

Немає коментарів:

Дописати коментар